Wiedziałeś, że dzieci przesypiają nawet 10 godzin w ciągu doby?  Sen jest dla nich niezmiernie ważny. W tym czasie mózg konsoliduje ślady pamięciowe, co po prostu oznacza, że utrwala to, czego nauczył się podczas dnia. Dodatkowo sen to czas, w którym wydzielają się olbrzymie ilości hormonu wzrostu.

Jak widać, drzemki są dla malucha niezbędne… Co zrobić żeby były one mocne i niczym niezakłócone? Jedną z metod może być zamontowanie bariery, chroniącej przed światem zewnętrznym. O czym mowa? Odpowiedź to zasłony dziecięce. Wystarczy, że zasłonisz okno, a hałas miasta i światło nie przeszkodzą maluchowi w błogim śnie. Ceny są różne, ale wiedz, że to naprawdę ważne, aby zapewnić dziecku spokojny sen. Dodatkowo zasłony dziecięce mogą mieć pełną paletę barw.

Co więcej! Mogą być na nich umieszczone nawet postacie z bajek, czy rysunki, więc Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone.  Zasłony dziecięce są bardzo przydatne, ale jeszcze lepszy dla najmłodszych szkrabów będzie rożek dla niemowląt. Otulony malec czuje się w nim bezpiecznie. Ponadto na pewno nie jest mu zimno, więc idealnie nadaje się na drzemkę, kiedy ciałko dziecka szybciej może się wychłodzić. Najlepszym rozwiązaniem są rożki zapinane na szerokie rzepy. Dzięki nim z łatwością otulisz Twojego malucha do snu.  Przy wyborze tego typu akcesoriów, pamiętaj o odpowiedniej grubości materiału. Oczywiste jest, że na lato lepszy będzie cienki, a na zimę gruby i ciepły, tak aby zapewnić dziecku optymalną temperaturę. Oprócz grubości, istotny jest również rodzaj materiału. Najlepiej wybrać to, co naturalne, czy bawełnę bez sztucznych dodatków.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *